treść strony Haul zakupowy chińskie aukcje Taobao | Renata Szwedek blog

Copyright 2016-2018© autorka bloga: Renata Szwedek Kopiowanie treści, wizerunku bez zgody autorki tego bloga jest niedozwolone. Jeśli chcesz wykorzystać jakieś zdjęcie przypisz źródło (umieść link do mojej strony).

🐾 Marzenia i pasja to właśnie dzięki nim nawet w najgorszych chwilach nasze życie nabiera sensu! 🐾

poniedziałek, 11 września 2017

Haul zakupowy chińskie aukcje Taobao


Pomijając sam przedsmak nowej stylizacji jaka się ukaże w kolejnym wpisie (zdjęcie powyżej), co myślicie o  robieniu zakupów z platformy aukcyjnej z Taobao.com? (haul ze zdjęciami ze strony poniżej)

Wspominałam Wam we wpisie kombinezon bardot z ozdobną falbanką że znalazłam chińską platformę zakupową na której można nabyć bardzo tanio ciuchy, torebki, buty i inne rzeczy po cenach detalicznych. I to nie jest też tak, że na takich chińskich aukcjach jest sama tzw. chińszczyzna, bo jak w każdym miejscu ze sprzedażą odzieży - można trafić na lepszą i gorszą jakość materiału. Po złożonym zamówieniu i opłaceniu tego wszystkiego również nie wiem czy wychodzi to tak tanio :/
Niektóre rzeczy kosztują tam nawet od złotówki w górę i można zamawiać pojedyncze sztuki, ale ciuchy w niższych cenach zupełnie mi się nie podobają z tej strony (rzadko kiedy), a koszt wysyłki zamówienia z Chin do Polski może wynieść tyle samo co za zakupione rzeczy.
Na razie na próbę zamówiłam kilkanaście rzeczy z tej chińskiej platformy. Za kilka tygodni zaprezentuje mój haul zakupowy, o ile wszystko do mnie dojdzie… Heh :D  bo może właśnie wyrzuciłam pieniądze w błoto. Zainteresowanym osobom pozostaje cierpliwe śledzenie moich wpisów.

Strona taobao.com jest wyłącznie w języku chińskim. Na początku trochę pobłądziłam na tej platformie, nawet pierwsze zamówienie musiałam anulować bo zrobiłam błąd w wyborze waluty, w której dokonywana jest płatność.
Cała procedura zamówienia czegokolwiek z chińskiej platformy wydaje się skomplikowana i taka nieco jest. Rzeczy, które mi się podobają wybieram z strony taobao i lądują w moim wirtualnym koszyku, a dalej to zamówienie przekazuje pośrednictwu w handlu z Chinami, którzy praktycznie wszystko robią za mnie, czyli kupują dla mnie te produkty i organizują transport.
Zamówienie złożone na chińskiej platformie aukcyjnej taobao nie można do końca samemu zrealizować ze względu na wysyłkę, która jest możliwa tylko na terenie Chin. Dlatego dodatkowo trzeba skorzystać z usług jakiegoś pośrednictwa, które trudni się w takim handlu za granicą, w tym przypadku z Chinami i pośredniczy w naszych transakcjach. Oczywiście na paczkę trzeba troszkę poczekać, dokładnie nie wiem ile, ale podobno z co najmniej miesiąc. Później sprostuje te informacje jak otrzymam pierwszą paczkę.

Niestety nie będę tutaj zamieszczać instrukcji krok po kroku jak zrealizować takie zamówienie, bo mój blog nie jest miejscem przeznaczonym od tego. Myślę, że kto będzie chciał kupować sobie rzeczy akurat z tej chińskiej platformy zakupowej to i tak do tego sam dojdzie bez niczyjej pomocy. Klucz do władania naszą rzeczywistością jest używany w naszych wyborach i właśnie tak weryfikowane są nasze marzenia ;)
Udanych zakupów (◡‿◡✿)

Poniżej lista moich zakupów: dwie sukienki tego samego fasonu przed kolano z wycięciem na boku w kolorze czerni i szarości, kamizelka futrzana jasnoszara, dwie pary metalicznych spodni o rożnym odcieniach srebra, jasna jeansowa kurtka, jeansowa koszula z wiązaniem, zestaw pędzli do make up, pędzel do maseczek, brązowa torba kopertówka do ręki i szara krótka spódnica.


czuję jak się to zmienia... (but I feel it changing...)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Miło mi że w tym miejscu zagościłaś/eś :) Twój komentarz na moim blogu prawdę mi powie.

designed by Charming Templates